Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ashtanga Yoga Nedir?
#1

Ashtanga Yoga, son derece yapılandırılmış bir vinyasa tarzı sınıftır. Beş Ashtanga asana serisi vardır ve her öğrenci ikinci diziye geçmeden önce ilk dizinin her pozuna hakim olmalıdır. Ashtanga Yoga, Mysore, Hindistan'da yoga merkezini kurduktan sonra 2009'da vefat eden Sri Pattabi Jois öğrencileriyle batıya geldi.

İlk seri on güneş selamlaması (beş A ve beş B) ile başlar, her iki tarafta bir dizi ayakta poz ile devam eder ve bir vinyasa dizisi ile bağlantılı bir dizi ters çevirme ve oturmuş poz ile biter.

Ashtanga Yoga Genel Bakış
Fitness ve Ter


Esneklik


Güç ve Denge


Akıl ve Maneviyat


Akış


Genel zorluk


Yeni başlayanlar dikkat! Bu zor bir sınıf. Bir Ashtanga pratiğine girmeden önce temel pozları öğrenmek için başka asana sınıflarını denemek isteyebilirsiniz.

İşte Pattabi Jois'in ilk Ashtanga serisini ABD'de büyük öğretmen olmaya devam eden bir grup ileri öğrenciye öğreten bir videosuAshtanga Yoga'nın Amacı
Ashtanga uygulamasının nihai amacı bedenin ve zihnin arındırılmasıdır. Çok hızlı ve güçlü bir şekilde hareket ederek, çok sayıda tapas alacaksınız ve ekstra, fiziksel ve zihinsel olan her şey yoldan çıkmak zorunda kalacak. Bu uygulamanın güçlü bir amacı vardır ve odaklanmak ve büyümek zorunda kalırsınız.

Ashtanga Yoga'nın Faydaları
Ashtanga, düzenli bir yoga pratiğinin tüm avantajlarıyla birlikte gelir - güç, esneklik, stres yönetimi ve iç barış. Seri çok zorlu olduğundan (ve geleneksel uygulamada çoğu gün pratik yapmanız bekleniyor) gerçekten hızlı bir şekilde güçlü olacaksınız. Vücudun bu uygulamada fazla çalışmayan bir kısmı yoktur.

Ashtanga Yoga Benim İçin Mi?
Eğer bir meydan okuma istiyorsanız ve yapıyı seviyorsanız Ashtanga yoga tam size göre. Uygulama günden güne aynıdır ve çoğu insanın bir seviyeye çıkması yıllar alır. Hassas kaslarınız veya eklemleriniz varsa, bu sizin için pratik olmayabilir. Vücudunuz oraya zarif bir şekilde taşınmaya hazır olmasa bile, her pozu "almak" üzerine güçlü bir vurgu vardır.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi