Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Anahata Çakra Nasıl Dengelenir?

Dördüncü çakrayı derinlemesine keşfedin. Bu nazik enerji merkezindeki gizli güçleri keşfedin ve hayatınızda daha büyük sevgiye nasıl açılacağını öğrenin.
Kalp çakrası - sevgi, sıcaklık, merhamet ve neşe kaynağı, kalp seviyesinde göğsün merkezinde bulunur.
Anahata aşkı hayatınız boyunca taşır.

Diğer varlıklarla derin bağlarınızın, şefkat ve şefkat duygunun, öz sevginin, fedakarlığın, cömertliğin, nezaket ve saygı duygularının merkezidir.

Anahata bütünleştirici ve birleştirici bir çakradır - bütünlüğe getirerek - bu sizin şifa merkezinizdir. Gerçekten de çoğu manevi gelenek sevgiyi nihai iyileştirici güç olarak kabul eder.

Anahata'nın enerjisi, daha büyük bir şeyin parçası olduğumuzu, yaşam ve evren boyunca uzanan karmaşık bir ilişkiler ağı içinde birbirine bağlı olduğumuzu fark etmemizi sağlar.

Anahata, tüm yaşam boyunca süren ve her şeyi birbirine bağlayan kutsal ve temel gerçeği tanımamıza ve iletişim kurmamıza izin verir.
"Kalbin yolu" ya da "kalbin yolu" hayatınızı bu enerji merkezinden yaşamaktır.

Hayatınızı başkalarına karşı şefkat ve şefkatle yaşamak anlamına gelir. Bu, kalbinizin başkalarına açık olduğu ve başkalarında şefkat ve merhamete ilham verdiğiniz anlamına gelir. Güvenli ve destekleyici bir ortam yaratırsınız.
Diğerleri sevginizi ve sıcaklığınızı hissedebilir. Koşulsuz sevildiğini ve kabul edildiğini hissediyorlar. Sizden bir yargı gelmediği için insanlar etrafınızda huzurlu hissediyorlar.

Anahata açıkken ve enerji serbestçe akarken, sadece başkalarına sevmekle kalmaz, aynı zamanda kendinize de seversiniz. Ne zaman hayır demeye ve ne zaman bakıma ve kendini beslemeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz.

Yedi çakranın hepsi önemlidir ve kalp çakranın en önemli olduğunu söyleyemem, ancak çok önemli olduğunu söylemek istiyorum.

Dünyanın manevi geleneklerinin çoğu, sevgiyi birleştirici güç, evrenin ve kendimizin en temel parçası olan enerji olarak kabul eder.

Sevgiye açılmak en derin yerlere ulaşmak ve gerçek özümüzle, ruhumuzla ve ruhumuzla bağlantı kurmaktır.

Bir bakışta Kalp Çakrası:

[b]Sanskritçe adı:[/b] Anahata - unstruck
[b]Eleman:[/b] Hava
[b]Renk:[/b] Yeşil
[b]Şekil:[/b] Crescent moon
[b]Lotus yaprakları:[/b] Oniki
[b]Tohum sesi:[/b] Lam
[b]Sesli ses:[/b] Ay
[b]Haklar:[/b]
[b]Endokrin bezini[/b] sevmek[b] :[/b] Timus
[b]Fiziksel ilişki:[/b] Kalp, akciğerler, dolaşım sistemi, kollar, eller
[b]Psikolojik işlevi:[/b] Aşk
[b]Kimliği:[/b] Sosyal kimlik
[b]Gelişim aşaması:[/b] 3,5 ila 7 yıl
[b]Zorluk:[/b] Keder
[b]Düzlem:[/b] Denge düzlemi
[b]Gezegenler:[/b] Venüs (ay, kadınsı), Güneş
[b]Tanrısı:[/b]Vishnu, Lakshmi, Krishna
[b]Mitolojik Hayvan[/b] : Antilop, güvercin, kuşlar
[b]Sense organ:[/b] Cilt
[b]Baskın duygusu:[/b] Dokunmatik
[b]Tütsü:[/b] Jasmin, lavanta, gül
[b]Herb:[/b] Civanperçemi, meadowsweet, oris kökü
[b]Sephira:[/b] Tiphareth
[b]Tarot takımı:[/b] Kılıçlar

Kalp Çakrası Beyanları
  • Aşka açığım.

• Bütün aşk kalbimde bulunur.

• Kendimi derinden ve tamamen seviyorum ve kabul ediyorum.

• İç çocuğumu besliyorum. İstedim ve sevildim.

• Dengede, zarafet ve şükran durumunda yaşıyorum.

• Doğanın ve hayvan dünyasının güzelliğini seviyorum. Kendimi affediyorum.

• Sevgiye ve nezakete açıkım.

• Dönüşüme ve sevgiye açılmama yardımcı olan tüm zorluklar için minnettarım.

• Diğer insanlarla bağlantıdayım.

• Doğa ve hayvanlarla birlik duygusu hissediyorum.

• Ben şeyleri oldukları gibi kabul ediyorum.

• Ben huzurluyum.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi