Konuyu Değerlendir
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Vishuddha Çakra Nasıl Dengelenir?
#1

Boğaz (Vishuddha) Çakra, köprücük kemiğinin üzerindeki boğaz bölgesinde bulunan beşinci Çakra'dır. Bu Çakra laringeal pleksusa karşılık gelir ve işitme, dinleme ve konuşma / ifade etme ile ilişkilidir. Vücudun arınma noktası ve Bilgi, Bilgelik, İrade, Hakikat ve Seçme Gücü ve etkili iletişim kurma yeteneğinin merkezidir. İhtiyaçlarınızı ve arzularınızı, yaratıcılığınızı ve seçim gücünüzü ifade etmek bu iradenin merkezidir. 'Saflaştırma' ile ilişkilidir veya 'temizlik', omurganın yakınındaki boynuna boğaz çukurundaki aktivasyon noktası ile yerleştirilir. Boğaz (Vishuddha) Çakra öncelikle iletişim ile bağlantılıdır, kendini ifade etme dersi ve seçim gücü vardır.
Dengeli Boğaz (Vishuddha) Çakra'ya sahip bir bireyin vokal akorları, etkileşimi kolaylaştıran rezonans ve netlik gösterir. Engellenmemiş bir Boğaz (Vishuddha) Çakrası olan insanlar, mükemmel karar vericileri alabilmek ve hayallerini zahmetsizce takip edebilmek için Bilgi ve Bilgelik ile netliğe sahiptir.
Tıkanmış veya Dengesiz Boğaz (Vishuddha) Çakra tiroid bozukluğu, solunum bozukluğu, hormonal farklılıklar, ruh hali değişiklikleri ve kalıcı enfeksiyonlarla sonuçlanır. Kişi tam olarak kendinden emin hissetmez ve etkili bir şekilde ifade etmek ve ifade etmek için doğru sözlere sahip değildir.
Boğaz (Vishuddha) Çakra Güçleri:
Bu Çakra boğazla bağlantılı tüm enerjileri esasen vokal olarak yönetir. Bu Çakra tamamen dengelendiğinde iletişim becerileriniz geliştirilir. Şarkıcılar ve diğer ses sanatçıları gibi tüm vokal sanatçılarına bir Boğaz (Vishuddha) Çakrası enerji verdi. Bu Çakranın kozmik rengi Mavidir.
Boğaz (Vishuddha) Çakra Neden Engellenir?
Boğaz (Vishuddha) Çakra'yı bloke eden kişi sürekli olarak diğerleriyle karşılaştırılmıştır. Bu sürekli karşılaştırma, daha az sürekli hissetmeye, takdir edilmediğine neden oldu ve ayrıca kişiyi üzgün, kızgın, acı ve kıskanç hissettirdi. Bu tür duygular Boğaz (Vishuddha) Çakra'nın artan Bilgi, Bilgelik ve İletişim için ürettiği pozitif enerji akışını bozar. Bu, zeka yeteneğini etkiler ve ayrıca iletişim yeteneği de etkilenir. Gerçek bir “boğazda yumru” olduğu için. Kim olduğunuz, gerçek rolünüzün ne olduğu ve gerçek amacınız (dharma) hakkında bir karışıklık yaratır. Bu çekingenliğe, konuşma korkusuna ve bazen de manipülatif davranışa yol açar. Konuşmak yerine, iç memnuniyetsizliği bastırmak için yarı gerçekleri ve gerçekleri konuşabilirsiniz.
Boğaz (Vishuddha) Çakra Nasıl Açılır veya Dengelenir:
 1. [b]Dinleme korkusunu bırakın ve Konuşma korkusunu bırakın:[/b] Kendinizi ifade edin. Kendinizi ifade etmekten korkuyorsunuz çünkü başkalarının sizi reddedeceğini veya zarar göreceğini düşünüyorsunuz. Bu, başkalarıyla görüş paylaşma ve kişinin yeteneğini ifade etme korkusuna yol açar. Eşsiz bir yaşam amacına sahip eşsiz bir ruh olduğunuzu unutmayın. Bunun için eşsiz yeteneklerinizin bu dünyada ifade edilmesi gerekir.

 2. [b]Bağımlılığı Serbest Bırakma:[/b] İletişim her zaman eşitler arasında gerçekleşir. Eğer böyle hissediyorsanız veya bağımlılık nedeniyle diğerinden daha az veya daha yüksek hissediyorsanız; iletişim kuramazsın. Bu nedenle, bağımlılığı serbest bırakarak tüm sendikaları eşit ortaklıklar olarak kabul edin ve konuşma, duyma ve duyma hakkınızı onurlandırın.

 3. [b]Yanlış Anlaşma Korkusunu Kaldır: Yanlış anlaşılma[/b] korkusu, diğer kişinin sizi anlama niyetinden ve kabiliyetinden şüphe duyduğunuzda ortaya çıkar. Bu iletişim sorunlarına yol açar. Bu nedenle, diğer kişiye güvenmeniz ve kendinizi anlayabileceğiniz yeteneğe inanmanız önemlidir.

 4. Bilgeliğinizi kabul edin ve ne düşündüğünüzü söylemek için cesaretinizi oluşturun, ancak her zaman zemini hazırlayın.

 5. Suçluluk duygusunu bırakın ve Evrene “Yanılıyorum ve cezalandırılmam gerekiyor” mesajı göndermeyin. Suçluluk duygusundan kaçamazsın; herhangi bir zamanda bunu ele almanız gerekir. Suçluluğunuzu belirleyin, yüzleşin ve bırakın. O anda doğru olduğunu düşündüğünüzü yaptığınızı kabul edin.

 6. Sabır ve Anlayış pratiği yapmak bu Çakranın gücünü artıracaktır Tepki vermeden önce kişiyi ikna etmek ve anlamak için çok çabalamayın.
Boğaz (Vishuddha) Çakra Mantra:

Boğaz (Vishuddha) Çakra'yı yavaş yavaş engellemenin yollarından biri, meditasyon yaparken söylenebilen Mantra sesidir. Bu Çakranın mantrası HAM (lum, lʌm olarak telaffuz edilir). Parmaklarınızı başparmaklarınız olmadan ellerinizin içinden geçirin. Baş parmakların tepelere değmesini sağlayın ve hafifçe yukarı çekin. Boğazın tabanındaki Boğaz Çakrası üzerinde yoğunlaşın. Mantra HAM'ı zikret. 10 dakika boyunca yapın ve Vishuddha Chakra'nın uyanış hissini hissedin. Mantra ve telaffuzu için videoyu izleyin.
Rudraksha Boncuk ve Değerli Taşlar Giymek:
RRST'ye göre giyilen spesifik Rudraksha ve Değerli Taşlar Boğaz (Vishuddha) Çakraya gerekli frekansı ve rengi verir ve sonuç olarak Çakra yavaş yavaş dengelenir. Çakra dengelendikten sonra fiziksel ve duygusal belirtiler kaybolur ve kullanıcı bu Çakra yoluyla ifade bulan yaşam amacını oluşturma yetkisine sahiptir.
Kısaca Boğaz (Vishuddha) Çakra:
Hayat dersleri:
 • [b]Asla karşılaştırma veya karşılaştırılmasına izin verme[/b]

 • [b]Dinleme, konuşma korkularını salıverin[/b]

 • [b]Kabul et ve anla[/b]
Tıkanma Nedenleri:
 • [b]Gerçeğini söyleyememek[/b]

 • [b]Durumlarınızı ve kişilerin yanıtlarını size göre değiştirememe[/b]

 • [b]Başkalarıyla çok fazla kıyaslanmış hissettim[/b]

 • [b]Beklentilerin uyumsuzluğu[/b]
Duygusal Etkiler:
 • [b]Sahiplenme, kıskançlık, bir ilişkinin ne zaman kötüye kullanıldığını görememe[/b]

 • [b]Kendini sevme eksikliği, değersiz ve çirkin hissetme, ilişkilerde veya durumlarda çok fazla motive hissetme[/b]
Tıkanmanın Etkileri:
 • [b]Bilgi akışı ve İçsel Bilgelik engellendi Doğru kararlar alınamıyor[/b]

 • [b]kararsızlık[/b]
Bu Çakra'da RRST kombinasyonu nasıl çalışır?
 • Seslendirme gücü elde edin

 • Bilgelik ve Bilgi yoluyla kelimelerin netliği (Çeşitli kaynaklardan İçsel Bilgelik ve Bilgi akışı açılır)

 • Kendine uygun kararlar alma gücü

 • Bütünsel değişikliklere yardımcı olur (daha derin seviyelerde çalışır)
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi