Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kendini Sorgulama Meditasyonu Seviye 8
#1
Heart 

Dhyana (Meditasyon)
Süre:
45-60 dakika

Chidakasha Dharana (İç Mekan Meditasyonu)
Padmasana'da otur. Meditasyon sırasında mümkünse aynı pozisyonda kalın.

Eller Chin Mudra'da diz veya uylukta dinlenir.

OM'u üç kez zikret.

OM sesi çevrenizi arındırır. Bilincinizin genişlediği her seviyede ve her bölgede sizi korur. Varlığınız için koruyucu bir kalkan oluşturur. OM size her yerde rehberlik eder ve eşlik eder. OM terennüm ederken bunu gözünüzde canlandırın.

OM sesinin Manipura'dan Sahasrara Çakra'ya nasıl yükseldiğini hissedin, sonra vücutta bir ışık akışı olarak akar, sonunda tüm odaya yayılır ve onu doldurur.

OM terimini çektikten sonra vücudunuza birkaç dakika konsantre olun ve varlığınızın bütününün - fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak - farkında olun. Bu süreçte bedeniniz bir heykel gibi hareketsizdir. Ama siz ve bir heykel arasındaki fark, yaşamanız ve nefes almanızdır.

Mantra'nızın farkında olun. Mantra'sız bir meditasyon, ruhsuz bir beden gibidir. Mantra ile meditasyon yaratıcı ve canlıdır. (Manevi bir Üstattan kişisel bir Mantra'nız yoksa OM veya SO HAM gibi genel bir Mantra kullanın). Mantra tüm düşünceleri, duyguları ve duyguları arındırır ve sakinleştirir. Sizi yolunuzda korur. İçinizdeki Öz'e İlahi Olan'ın boyutunda değerlendirme gücü veren tüm engelleri kaldırır.

Nefesin vücudunuzda nasıl aktığını hissedin. Tamamen normal ve doğal olarak akar. Her nefes Kozmos ile bedeniniz arasında, bilinç ile materyal arasında bir bağlantıdır. Vücudunuzun genişlemesini ve büzülmesini nefesle uyumlu hissedin.

Atma'nız Prana, İlahi enerjidir. Odadaki İlahi Benliğin Prana şeklinde varlığının farkında olun. Prana tüm vücudunuz boyunca akar - bunu cildinizde ince bir titreşim olarak hissedin.

Şimdi iç mekanınıza derinlemesine dalın. İçsel Benliğinizi hissedin. En net hissedebileceğiniz çakralara konsantre olun - Agya Chakra, Vishuddhi, Anahata veya Manipura Chakra. Aklı ve zihni bir süre susturun ve içsel Benliğinizin sizi yönlendirmesine izin verin. Kendinizi tamamen emanet edin.

Aşağıdaki resimlerden, düşüncelerden veya hislerden her biri ile 3-4 dakika kalın.

İç mekanınız genişlemeye devam ediyor. Sonsuz, sınırsız ve zamansız. Her şeyin serbestçe akmasına izin verin ve belirli düşünce ve duygulara yapışmayın.

Bilincinizi başka bir seviyeye yükseltin ve kendinize içsel Benliğiniz tarafından yönlendirilmesine izin vermeye devam edin.

Şimdi önünüzde gördüğünüz ortamdasınız.

Harika, el değmemiş bir manzarada masmavi bir mücevher gibi yer alan bir gölün kıyısında duruyorsunuz. Gölde büyük, yeşil yaprakları olan beyaz Lotus çiçekleri yüzer. Gölün ortasındaki küçük bir adada beyaz mermer bir tapınak duruyor. Kubbesi suyun üzerinde yüzen büyük bir Lotus tomurcuğu gibi görünüyor.

Dar, neredeyse yarı saydam bir beyaz mermer köprü kıyıdan tapınağa geçer. Yavaşça ve sevinçle atan bir kalple, tapınağa doğru yürüyen köprüye adım atarsınız. Adımınız yumuşak ve hafif - şimdi ve sonra suyun üzerinde yüzüyorsunuz veya bir Lotus yaprağından diğerine süzülüyorsunuz, o zaman yine ayaklarınızın altındaki köprünün pürüzsüz kaymaktaşı hissediyorsunuz.

Kıyafetleriniz Lotus kadar beyaz ve saftır ve ellerinizde sunak için hediye olarak güzel bir çiçek taşırsınız. Artık tapınağın basamaklarına ulaştınız. Çevrenizdeki her şey mavi ve beyaz - gökyüzü ve göl masmavi renkte yayar. Lotus çiçekleri, tapınak ve siz saf beyazsınız.

Tapınağa giriyorsun. Bu sizin iç tapınağınızdır - ruhsal formunuzun tapınağı. Güzel ve narin bir ses odayı doldurur, atmosfer müzik ve titreşimle doludur.

Parlak ışık tapınakta sizi çevreler; burada parlak bir formu tanırsınız - Atma'nız. İç gözünüzle İlahi Benliğinizin parlak formunu görürsünüz ve ona çiçek sunarsınız.

Bütün tapınak ışık, güç ve barış ile doludur. Meditasyon yapmak için sunak önünde oturuyorsunuz. Kalbiniz şükran, sevgi ve özveri ile doludur ve Tanrı'nın nimet ve lütfu için dua edersiniz.

Kendinizi parlak, beyaz ışıkla çevrili meditasyonda otururken görürsünüz. Lotus tomurcuğu gibi hafif ve güzelsin. Kendinizi bu forma bırakın, Lotus'un en iç kısmına dalın. Senden önce, kalbinizin alanı sonsuzluğu ve derinliği içinde açılır - içsel Benliğinizde çözünür.

Bu dünyada görevinizi size bildiren Benliğinizin sesini duyuyorsunuz. Artık kim olduğunuzu ve hayatınızın amacının ne olduğunu anlıyorsunuz. Bu deneyimi ve bu bilgiyi içinizden derinden alın. Bütün varlığınız onun tarafından emilsin. İlahi Benliğinizden önce saygı, şükran ve sevgiyle boyun eğin.

Şimdi kendinizi yavaş yavaş iç alanınızdan ayırın. Çevrenizdeki tapınağın tekrar farkındasınız. Sunağın önünde eğilir, ayağa kalkar ve tapınağı geldiğiniz gibi sessizce ve hafif adımlarla terk edersiniz. Tapınağın dışına çıkıyorsunuz, basamaklardan iniyor ve gölün kıyısındaki köprünün üzerinden süzülüyor veya geri süzülüyorsunuz.

Bellek sizin içinizde canlı kalır. İçeride, mermer tapınağın resmini, sunak ve görmenize izin verilen parlak formu taşıyorsunuz. İçinizde Özün saf beyaz Lotus çiçeği çiçekleri. Nereye giderseniz gidin, görevinizin bilgisini içinizde taşırsınız. Varoluşunuz, düşünceleriniz, sözleriniz ve eylemleriniz iç Lotus çiçeğinizin yaprakları gibi gelişir.

Kendinizi tekrar meditasyon yaptığınız odada bulursunuz. Derin barış ve ruhsal güçle dolu, mutlu ve saf hissedersiniz.

Tanrı'nın huzurundayken Tanrı'nın kutsamalarını hissedin ve kısa süre için şükredin.

Meditasyondan sonra OM üç kez zikretti ve sonra Mantra:

N KHAM KARTĀ

PRABHU DĪP KARTĀ

MAHİ PRABHU DĪP KARTĀ HĪ KEVALAM

OM ŚĀNTIḤ ŚĀNTIḤ ŚĀNTIḤ

Ben yapıcı değilim

Prabhu derin olur

Sadece Mahaprabhu Deep yapıcıdır

Om, Barış Barış Barış

Ellerinizi avuç içine sürün, yüzünüzün üzerine yerleştirin ve gözlerinizi, göz kapaklarınızı ve yüz kaslarınızı ısıtın. Avuç içlerinizi bir araya getirin ve İlahi Benlik'ten önce sevgi ve minnettarlıkla eğilin. Gözlerini aç.

Nirguna Dhyana (Biçimsiz Meditasyon)
OM'u üç kez zikret.

OM zikrederken OM sesine konsantre olun. Göbeğin boğazına yükselen OM titreşimini hissedin. Titreşim kafadan tüm vücudunuza akar. Çevrenizde koruyucu bir kalkan oluşturur. Bu koruyucu kalkanı hissedin.

Aşağıdaki resimlerden, düşüncelerden veya hislerden her biri ile 3-4 dakika kalın.

İlahi Benliğin içinizde yaşadığının farkında olun. Atma'nız tüm canlılarda var olan İlahi ışığın bir kıvılcımıdır. Tohumun içinde ağacın tüm nitelikleri olduğu gibi, Atma da Yüce Benliğin tüm niteliklerini taşır. Yüce Benliğin doğası SAT CHIT ANANDA'dır: Hakikat, Bilinç ve Mutluluk. Bunlar kalbinizin derinliklerinde var olan niteliklerdir.

Şimdi kendinize şunu söyleyin: “İçsel Benliğimle bir olalım”.

Konsantrasyon yok, hayal gücü yok ve vizyon yok. Kendinizi entelektüel düşünce ve fikirlerden ayırın. Bütün gün meşgul ve konsantre oldunuz, şimdi kendinizi Yüce Benlik içinde içsel olarak özgür ve sessiz hale getirin.

Bilincinizin sonsuz boşluğunda varlığınızı hissedin.

Duygular, düşünceler veya resimler ortaya çıktığında bile bir gözlemci olarak kalın. Tamamen doğal bir şey olarak kabul et. Dikkatinizin dağılmasına veya rahatsız edilmesine izin vermeyin. Onları gece eve geldiğinizde giysinizi giydiğiniz şekilde dökün. Önce paltonuzu, sonra fular, kazak vb.

Rahatlayın ve mutluluk hissedin. Hayal gücü yok, sadece derin rahatlama hissedin. Kendinizi tamamen özgür hissedin - küçük egonuzdan ve onun tüm niteliklerinden ve arzularından, düşüncelerinden ve duygularından tüm görevlerden, tüm sorumluluklardan uzak.

Kendinizi Tanrı'nın ellerine verin. Tanrı'nın isteği sizin isteğinizdir. Tanrı'nın lütfu sizin lütfunuzdur. Siz Tanrı'nın içindesiniz ve Tanrı sizin içinizdedir.

Sonsuzluğa derinlemesine dalın ve özgürlük ve huzuru hissedin. Yalnız olmadığınızı hissedin. İlahi Benlik her seviyede size eşlik eder. Kendinizi tamamen mutlu ve özgür hissedin.

Bir kafeste hapsedilmiş bir güvercin hayal edin. Sevgi dolu kafesinin kapısını açar ve ona özgürlük verirsiniz. Gökyüzünün genişliğinde ne kadar mutlu uçtuğunu görün.

Şimdi, aynı şekilde, içsel Benliğinizi özgür bırakın. Uçmasına izin verin, ışığa doğru yükselin ve onunla birleşin. Sonsuz ve Yüce Hakikat - bu gerçek özgürlüktür.

İç mekanınızın derinliklerinden gelen ve dışa doğru yayılan enerji ve ışık ışınlarının farkındasınız. Kalbinizde mutluluk hissi var. Tanrı'nın Sevgi ve Sevginin Tanrı olduğunu anlıyorsunuz.

Kalbinizde mutluluk hissedin. Kendinizi tamamen özgür, saf ve net hissedin. Siz Benliğinizin bilincindesiniz ve aynı zamanda her şeyle bağlantılısınız. Sadece kendinizi daldırın. Kendinizi, içinde yaşayan ve sizden yayılan İlahi Benliğin Atma'nın titreşimine ve ışığına bırakın.

Kendi Benliğinizle bağlantıyı hissedin ve kendinizi iç mekanınıza daha daldırmaya devam edin. Bilinciniz sonsuzluğa uzanıyor. Tanrı'yı ve Tanrı'nın her yerde mevcut ve muazzam lütfu ve gücünü hissedin.

Şimdi tekrar bedeninize dönün ve bunu deneyimlemenize izin verilen minnettarlığı hissedin. Minnettarlığınızla, Atma'nızın İlahi Benliğin bir parçası olduğunun bilincinde olun. Mutluluğu, gerçek sevgi ve birliğin özü olarak kabul edin.

Tanrı'dan size bu mutlulukun günden güne büyüyeceği zarafetini vermesini isteyin. Tanrı, tüm varlıkların sizin aracılığınızla barışı ve mutluluğu gerçekleştirmesine ve iletmesine yardımcı olabilir.

Bu odadaki varlığınızı, varlığınızı - fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak hissedin. Oda, içsel Benliğinizden yayılan harika bir titreşim ve ışık gücü ile doludur.

Sonunda OM üç kez zikrediyor ve Mantra:

N KHAM KARTĀ

PRABHU DĪP KARTĀ

MAHİ PRABHU DĪP KARTĀ HĪ KEVALAM

OM ŚĀNTIḤ ŚĀNTIḤ ŚĀNTIḤ

Ben yapıcı değilim

Prabhu derin olur

Sadece Mahaprabhu Deep yapıcıdır

Om, Barış Barış Barış

Ellerinizi avuç içlerine sürün, gözlerinizin üzerine yerleştirin, gözleri ve yüz kaslarını ısıtın. İlahi Benlik'ten önce şükran ve saygıyla eğilin ve gözlerinizi açın.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi